MIKI TATTOO - forum

Strona główna  • Wzory tatuaży, galeria  • BLOG  • FAQ  •  Szukaj   •  Rejestracja  •  Profil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Zobacz posty od ostatniej wizyty
Zaloguj


Szukaj w internecie    Szukaj na Miki Tattoo




Napisz nowy temat Odpowiedz do tematu
Post MrocznyBenio
Wysłany: Wto Wrz 06, 2011 9:13 pm
Odpowiedz z cytatem

Czołem! 3 września byłem się dziarać pierwszy raz w życiu. Stanęło na tym, że tatuaż będę miał na szyi i między łopatkami.
Opiszę jak wygląda u mnie pielęgnacja a później zadam do tego pytania ;]
Trzy godzinki po tatuowaniu miałem przemyć delikatnie i krótko letnią wodą z mydłem, następnie nasmarować maścią BEPANTHEN, dać chwile pooddychać i założyć folię, zmieniać co 4 godziny oprócz nocy. Z racji, że zabrakło mi zwykłej foli użyłem takiej grubszej co do piekarnika się korzysta ;p
Były to dwa takie opatrunki. Rano, przypuszczam, że było to osocze, po plecach spływało mi kilka kropelek ale zainteresował mnie fakt, że były one czarne. Po ok. 20 godzinach zniknęła mi opuchlizna. Cały czas stosowałem się do zmiany opatrunku. Dziś miałem zakończyć przygodę z folią i tak też się stało. Skóra jest smarowana normalnie, jak było to zalecone.
Wiem, że swędzenie i schodzenie naskórka to normalna sprawa ale czy naskórek ma być koloru jakiego jest tatuaż?
Na chwilę obecną jest to tylko gruby kontur który po zagojeniu idzie do poprawek i cieniowania.
Oraz czy fakt, że na szyi w kilku miejscach przebija mi się skóra a każde poruszenie nią jest bolesne jest normalne? Pieczenie to chyba sprawa normalna przez kilka dni, prawda?
Tatuaż robiłem w profesjonalnym studiu, udzielili mi oni wielu porad i to nawet nadprogramowych a nie chcę tam latać z każdą pierdołą.
Że delikatnie blaknie kontur to wiem, sprawa normalna ale tamte dwie mnie niepokoją.
Pozdr!

MrocznyBenio
Post Agw
Wysłany: Czw Paź 29, 2020 6:57 pm
Odpowiedz z cytatem

[quote="MrocznyBenio"]Czołem! 3 września byłem się dziarać pierwszy raz w życiu. Stanęło na tym, że tatuaż będę miał na szyi i między łopatkami.
Opiszę jak wygląda u mnie pielęgnacja a później zadam do tego pytania ;]
Trzy godzinki po tatuowaniu miałem przemyć delikatnie i krótko letnią wodą z mydłem, następnie nasmarować maścią BEPANTHEN, dać chwile pooddychać i założyć folię, zmieniać co 4 godziny oprócz nocy. Z racji, że zabrakło mi zwykłej foli użyłem takiej grubszej co do piekarnika się korzysta ;p
Były to dwa takie opatrunki. Rano, przypuszczam, że było to osocze, po plecach spływało mi kilka kropelek ale zainteresował mnie fakt, że były one czarne. Po ok. 20 godzinach zniknęła mi opuchlizna. Cały czas stosowałem się do zmiany opatrunku. Dziś miałem zakończyć przygodę z folią i tak też się stało. Skóra jest smarowana normalnie, jak było to zalecone.
Wiem, że swędzenie i schodzenie naskórka to normalna sprawa ale czy naskórek ma być koloru jakiego jest tatuaż?
Na chwilę obecną jest to tylko gruby kontur który po zagojeniu idzie do poprawek i cieniowania.
Oraz czy fakt, że na szyi w kilku miejscach przebija mi się skóra a każde poruszenie nią jest bolesne jest normalne? Pieczenie to chyba sprawa normalna przez kilka dni, prawda?
Tatuaż robiłem w profesjonalnym studiu, udzielili mi oni wielu porad i to nawet nadprogramowych a nie chcę tam latać z każdą pierdołą.
Że delikatnie blaknie kontur to wiem, sprawa normalna ale tamte dwie mnie niepokoją.
Pozdr![/quote]

Oczywiście że skóra która schodzi jest w kolorze tuszu. W końcu to strup z limfy i tuszu który wypłynął.

Nie bardzo rozumiem drugie pytanie. Jeśli prześwituje kolor skóry tzn że kolor się gdzieś nie wbił. Zdarza się. Właśnie po to robi się poprawki.
A to że boli skóra podczas poruszania nią to normalne. Przecież tatuaż to rana.

Agw
Post alex345678 Posty: 45
Wysłany: Pią Maj 14, 2021 9:52 am
Odpowiedz z cytatem

to prawda, sytuacja zupełnie normalna, dalsza pielegnacja rozwiąze problem


alex345678 Dołączył: 24 Wrz 2019
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:
   
Napisz nowy temat Odpowiedz do tematu
Forum FORUM TATTOO Strona Główna » Pielęgnacja

 Skocz do:   

Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



BLOG O TATUAŻU | ALARMY i MONONITORING - GRYFÓW ŚLĄSKI MIRSK LWÓWEK LUBAŃ ŚWIERADÓW ZDRÓJ | 




P.o.w.e.r.e.d b.y p.h.p.B.B
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)