MIKI TATTOO - forum

Strona główna  • Wzory tatuaży, galeria  • BLOG  • FAQ  •  Szukaj   •  Rejestracja  •  Profil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Zobacz posty od ostatniej wizyty
Zaloguj


Szukaj w internecie    Szukaj na Miki Tattoo




Napisz nowy temat Odpowiedz do tematu
Post Opu Posty: 1
Wysłany: Czw Mar 27, 2008 4:08 pm
Odpowiedz z cytatem

witam odrazu powiem ze ucze sie dopiero.. oczywiscie na sobie samym Wink robie to wszystko maszynka samoróba tle ze urzywam orginanych igieł i tuszu do tego... problem polega na tym ze zrobil mi sie leki strupek i po jego odpadnieciu tusz nie jest czarny tylko szary ? w niektórych czarny a w niekturych wogele sa puste miejsca....staralem sie robic jak najpłycej... moze to kwestia złego lutpowania? wkazdym badz razie cos zjebalem tylko gdzie ? co najleprze wczesniej mi wychodzilo wmiare nie bylo problemu a teraz nagle cos nie wypalilo... moge wyslac zdjecie zaraz po dziaraniu i aktualne jesli ma pomuc...

-- SPAM --opu.w.interia.pl/inne/2.JPG

-- SPAM --opu.w.interia.pl/inne/3.JPG

Opu Dołączył: 27 Mar 2008
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomość
Post Salome87 Posty: 19
Wysłany: Nie Mar 30, 2008 10:24 pm
Odpowiedz z cytatem

WDF!!! Shocked zes sie skrzywdzil kolego!! kto ci podsunol pomysl dziarania sie samorobka i w dodatku ten wzor!! powiedz kto to cie pomszcze Twisted Evil Nie chce cie obrazac bo wiadomo ze kazdy kiedys zaczynal ale doprawdy prosiak arty lepiej nadaje sie na proby!! Samorubki juz nie mam sily potepiac... wzoe zmilcze... a co do tego koloru i strupow to moze byc kwestia kilku rzeczy ;
a) zlego polutowania igiel
b) zlej glebokosci
c) "MASZYNKI" Rolling Eyes
d) nieodpowiedniedo dbania w czasie gojenia
bez obrazy ale poczytaj co nieco o szkodliwosci samorobek
pozdro i szacuneczek Smile


Salome87 Dołączył: 30 Gru 2007
_________________
Salome... grzesznica?
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomość
Post misza7 Posty: 4
Wysłany: Pon Mar 31, 2008 3:53 pm
Odpowiedz z cytatem

no prawda kolega dobrze opisał moim zdaniem to wygłąda na tusz kreslarski anie na orginalny pigment i zmoczone strupki za głeboko wbijane igły co i tak nie da efektu ze bedzie ciemniejszy to zalezy o d tuszu i wymaganego wykonczenia ja tez dziara i bee miał salon na mazurach w gizycku zapraszam serdecznie i pocwicz jescze

misza7 Dołączył: 28 Mar 2008 Skąd: Giżycko
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomość
Post shtojer Posty: 3
Wysłany: Sro Kwi 02, 2008 10:05 am
Odpowiedz z cytatem

Po pierwsze nie bierz sie na pierwszy ogien za takie prace Razz Moze zaczynaj od malych konturowanych, potem male z wypelnieniami, tribale i pozniej jakies cieniowane ? Very Happy

shtojer Dołączył: 16 Kwi 2007 Skąd: bielsko biała
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomość
Post dbl7 Posty: 1
Wysłany: Sro Lip 16, 2008 4:46 am
Odpowiedz z cytatem

ale z Ciebie rzeźniczysko nie dosc ze wybierasz taki wzor to jeszcze robiszgo w takim miejscu ze od razu widac jak juz masz sie tak kaleczyc to moze poroboj na stopie - to mniej widoczne miejsce

dbl7 Dołączył: 26 Kwi 2006
_________________
dbl
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomość
Post ardell Posty: 5
Wysłany: Nie Lip 20, 2008 3:43 am
Odpowiedz z cytatem

No kiepsko to wyszło ale chyba nikt nie udzieli Ci prostej odpowiedzi ... Posłuchaj problem może się znajdować w kilku sprawach: Po pierwsze maszynka, piszesz że samoróbka, hhmm to pewni jakiś wynalazek z silniczka? Wiesz takie coś może się nie nadawać za bardzo do tatuowania, na jaką głębokość to wbija igły, z jaką siłą i z jaką częstotliwością. Widzisz nawet profesjonalne maszynki są specjalizowane i nie wszystkie się nadają do wszystkiego, jedne na przykład lepiej spisują się w liniach inne przy wypełnianiu czy cieniach. Druga sprawa igły, wygląda na zdjęciu jakby wszytko było wypełniane jakimś małym zestawem, coś ala dużo cieniutkich kreseczek? hhmm Następna sprawa to tusz? Poza tym nie widać żadnych cieni które dały by głębie i znacznie polepszyły by wygląd. No i ostatnia sprawa to sama technika tatuowania, kurde tu wszytko powinno ze sobą grać, głębokość wbijania, intensywność, ruch ręki a nawet kąt wbijania. Małym zestawem też idzie ładnie wypełniać i cieniować ale wszytko kwestia techniki. Jak u Ciebie z rysunkiem i motoryką? Chociaż znam kilku tatuatorów którzy nie bardzo umieją rysować, dlatego nie jest to najważniejsze. Czy smarowałeś wazeliną?. Wiesz moja rada jest taka. Uzbieraj parę złotych i pojedź do dobrego studia niech ci to poprawią, wycieniują, troszkę powiększą bo to naprawdę za fajnie nie wygląda i troszę wstyd z takim czymś chodzić na przedramieniu. A co najważniejsze będziesz miał okazję nauczyć się dużo, może trochę podpytać. Jeśli dalej będziesz chciał się w tym kierunku rozwijać to zbieraj pieniądze na jakiś sprzęt nadający się do tatuażu tak żeby miało to jakiś sens. A sprzęt się szybko zwróci jeśli będzie Ci szło. Naprawdę nie warto dalej z ta twoją maszynką walczyć. Pozdrawiam


ardell Dołączył: 08 Gru 2005 Skąd: gdynia
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomość
Post tattoo Posty: 715
Wysłany: Nie Lip 20, 2008 1:55 pm
Odpowiedz z cytatem

[quote="Opu"]witam odrazu powiem ze ucze sie dopiero.. oczywiscie na sobie samym Wink robie to wszystko maszynka samoróba tle ze urzywam orginanych igieł i tuszu do tego... problem polega na tym ze zrobil mi sie leki strupek i po jego odpadnieciu tusz nie jest czarny tylko szary ? w niektórych czarny a w niekturych wogele sa puste miejsca....staralem sie robic jak najpłycej... moze to kwestia złego lutpowania? wkazdym badz razie cos zjebalem tylko gdzie ? co najleprze wczesniej mi wychodzilo wmiare nie bylo problemu a teraz nagle cos nie wypalilo... moge wyslac zdjecie zaraz po dziaraniu i aktualne jesli ma pomuc...

-- SPAM --opu.w.interia.pl/inne/2.JPG

-- SPAM --opu.w.interia.pl/inne/3.JPG[/quote]


Napisze krotko i na temat. Za plytko wbijales. Wbija sie na 1mm. Nastepnie samorobka robi przeswity, aby nie bylo przeswitow musisz gesto dziergac, co za tym idzie? - skora dostaje po tylku. Sam robilem samorobka i efekty takie sobie. Teraz zakupilem sprzet profesjonalny. Do konturu polecam Ci igly 3rl a do wypelnien i cieni igly 7M1. Pozdro


tattoo Dołączył: 18 Sty 2008

Ostatnio zmieniony przez tattoo dnia Wto Lip 29, 2008 5:30 am, w całości zmieniany 1 raz
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomość
Post no name Posty: 41
Wysłany: Sro Lip 23, 2008 2:46 pm
Odpowiedz z cytatem

jejku jej..............ależ z Ciebie Tattoo spec jest. Skończ pierdolić, bo więcej szkody robisz swoimi radami z dupy i kariery walkmanowca niż pomagasz.
A w temacie - trochę masakra.
Możliwe przyczyny to jak pisał [b]ardell[/b] Mały - nieadekwatny zestaw igieł + złe ich lutowanie + brak wprawy + niewiadomy tusz + brak podstaw rysunkowych i nieumiejętność poprawnego używania narzędzia pracy jakim jest maszyna ( jakakolwiek by nie była), powodują że wypełnienia nie są jednolite ,całość wyszła kijowo, a skura sostala pokaleczona.
Peace


no name Dołączył: 09 Kwi 2006
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomość
Post tattoo Posty: 715
Wysłany: Pią Lip 25, 2008 9:03 am
Odpowiedz z cytatem

[quote="no name"]jejku jej..............ależ z Ciebie Tattoo spec jest. Skończ pierdolić, bo więcej szkody robisz swoimi radami z dupy i kariery walkmanowca niż pomagasz.
A w temacie - trochę masakra.
Możliwe przyczyny to jak pisał [b]ardell[/b] Mały - nieadekwatny zestaw igieł + złe ich lutowanie + brak wprawy + niewiadomy tusz + brak podstaw rysunkowych i nieumiejętność poprawnego używania narzędzia pracy jakim jest maszyna ( jakakolwiek by nie była), powodują że wypełnienia nie są jednolite ,całość wyszła kijowo, a skura sostala pokaleczona.
Peace[/quote]

Jesli popelnilem gdzies blad to popraw mnie Smile a Twoje wulgarne wypowiedzi do mnie wcale nie wzbudzaja we mnie wiekszego entuzjazmu Smile Igly 3rl sa do konturu, 7M1 do wypelnien i cieniowania. Zle napisalem? Smile

Ze tez zawsze młot sie jakis znajdzie, co obraza ludzi :/
No Name posluchaj, zamiast wulgaryzmow to po prostu popraw mnie, tak bedzie chyba adekwatnie do Twojego wieku, gdyz sadze, ze nie jestes nastolatkiem. Popraw mnie, napisz, gdzie zrobilem blad, daj rade, wkoncu jestesmy cywilizowanymi ludzmi i nawzajem powinnismy siebie poprawic, dawac rady i oczywiscie z SZACUNKIEM do siebie, bo widze, ze z tym slowkiem masz ogromny problem


tattoo Dołączył: 18 Sty 2008
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomość
Post no name Posty: 41
Wysłany: Pią Lip 25, 2008 10:22 pm
Odpowiedz z cytatem

Ok, więc z kulturą najwyższą na jaką mnie stać w tym momencie, powiem Ci, że mimo Twoich szczerych chęci pomocy, uwidocznionych niespotykaną wręcz aktywnością w każdym dziale i niemalże każdym temacie tegoż szacownego forum ( od razu zaznaczam, że nie mam absolutnie nic do Twojej aktywności), nie posiadasz widocznej wiedzy merytorycznej do dawania ludziom rad.
Jeżeli się uczę, to nie staram się być mądrzejszy od nauczycieli. Jeżeli brakuje mi wiedzy, to staram się ją uzupełniać, nie przybierając autorytatywnego tonu twierdzeń w swoich wypowiedziach dopuki nie mam 100 % pewności że mam rację.
Ok.....do tematu wracając - jeżeli pracujesz prawdziwą, poprawnie ustawioną pod kontur maszynką cewkową, robisz kontur zestawem 3 rl ( podpowiem Ci na przyszłość, że trójką robi się mikrusie konturki malutkich lub delikatnych wzorków - do większych istnieją też zestawy 5,7,9,11 itd rl), i zgodnie ze swoją agitowaną tu praktyką wbijasz delikwentowi igłę na 2 mm w ciało, to wybacz słownictwo, ale albo klient się posra z bólu, albo potniesz mu skóre jak nożem, albo obie te rzeczy wystąpią jesnocześnie.
Z kolei, w przypadku wypełniania - jeżeli przestawisz maszynę na większy skok, mocniejsze bicie ( zakładam że wiesz o czym piszę), założysz zestaw magnum i również pokedziesz na 2 mm na blachę, to pozostaje Ci jeszcze po skończeniu przekonać klienta że chciał skaryfikację w kolorze, bo inaczej może Ci ręce poprzetrącać.
Poczytaj o rodzajach zestawów igieł i o samych rodzajach igieł do różnych prac, polecam też lekturę odnośnie ustawień maszynki oraz samej techniki wykonywania tatuażu ( tu czepię się tych 2 mm), wtedy potwierdź teorię praktyką i dopiero dawaj rady. Pozdrawiam, bez żadnej ironii i wrogości.


no name Dołączył: 09 Kwi 2006
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomość
Post tattoo Posty: 715
Wysłany: Wto Lip 29, 2008 5:26 am
Odpowiedz z cytatem

[quote="no name"]Ok, więc z kulturą najwyższą na jaką mnie stać w tym momencie, powiem Ci, że mimo Twoich szczerych chęci pomocy, uwidocznionych niespotykaną wręcz aktywnością w każdym dziale i niemalże każdym temacie tegoż szacownego forum ( od razu zaznaczam, że nie mam absolutnie nic do Twojej aktywności), nie posiadasz widocznej wiedzy merytorycznej do dawania ludziom rad.
Jeżeli się uczę, to nie staram się być mądrzejszy od nauczycieli. Jeżeli brakuje mi wiedzy, to staram się ją uzupełniać, nie przybierając autorytatywnego tonu twierdzeń w swoich wypowiedziach dopuki nie mam 100 % pewności że mam rację.
Ok.....do tematu wracając - jeżeli pracujesz prawdziwą, poprawnie ustawioną pod kontur maszynką cewkową, robisz kontur zestawem 3 rl ( podpowiem Ci na przyszłość, że trójką robi się mikrusie konturki malutkich lub delikatnych wzorków - do większych istnieją też zestawy 5,7,9,11 itd rl), i zgodnie ze swoją agitowaną tu praktyką wbijasz delikwentowi igłę na 2 mm w ciało, to wybacz słownictwo, ale albo klient się posra z bólu, albo potniesz mu skóre jak nożem, albo obie te rzeczy wystąpią jesnocześnie.
Z kolei, w przypadku wypełniania - jeżeli przestawisz maszynę na większy skok, mocniejsze bicie ( zakładam że wiesz o czym piszę), założysz zestaw magnum i również pokedziesz na 2 mm na blachę, to pozostaje Ci jeszcze po skończeniu przekonać klienta że chciał skaryfikację w kolorze, bo inaczej może Ci ręce poprzetrącać.
Poczytaj o rodzajach zestawów igieł i o samych rodzajach igieł do różnych prac, polecam też lekturę odnośnie ustawień maszynki oraz samej techniki wykonywania tatuażu ( tu czepię się tych 2 mm), wtedy potwierdź teorię praktyką i dopiero dawaj rady. Pozdrawiam, bez żadnej ironii i wrogości.[/quote]


Dziekuje Smile O to mi wlasnie chodzilo, takze wielki zimny browar dla Ciebie. Igly juz nie wbijam na 2mm FAKT - za gleboko. Co do igiel 3rl sam zauwazylem, ze kontur jest bardzo cienki i myslalem o iglach co najmniej 5rl, do wypelnien, na wolniejszych obrotach wypelniam. Nie ma co maszynki ustawiac na 15v, biore na 12v i wypelniam 7M1 igielkami. A jesli chodzi o ustawienie maszynki, to nigdy nikt mi tego nie pokazywal, tylko wiem tyle, ze ustawia sie ja poprzez zasilacz i srube kontaktowa.
Moze podpowiedzial bys mi, jak wyregulowac maszynke tak na odleglosc?


tattoo Dołączył: 18 Sty 2008
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomość
Post MarekMisztela Posty: 96
Wysłany: Wto Lip 29, 2008 10:27 am
Odpowiedz z cytatem

[quote="tattoo"]Nie ma co maszynki ustawiac na 15v, biore na 12v[/quote]
Shocked to ja wspoczuje Shocked nie grzeja ci sie cewki? co ty masz za maszyne?moje wszystkie max 8v ale jak uzywam mag 35 -mag 49 !na codzien to 5-6 max spokojnie wystarcza!!na tym polega ustawinie maszynki zeby przy jak najmniejszym pradzie pracowala rowno i stabilnie przez dlugi czas!!


MarekMisztela Dołączył: 23 Kwi 2006
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomość
Post tattoo Posty: 715
Wysłany: Wto Lip 29, 2008 11:11 am
Odpowiedz z cytatem

[quote="MarekMisztela"][quote="tattoo"]Nie ma co maszynki ustawiac na 15v, biore na 12v[/quote]
Shocked to ja wspoczuje Shocked nie grzeja ci sie cewki? co ty masz za maszyne?moje wszystkie max 8v ale jak uzywam mag 35 -mag 49 !na codzien to 5-6 max spokojnie wystarcza!!na tym polega ustawinie maszynki zeby przy jak najmniejszym pradzie pracowala rowno i stabilnie przez dlugi czas!![/quote]


na 8v maszynka tez chodzi, no z tym, ze wolniej, mniej bije. Ale mam wlasnie problem z regulacja Sad a cewki mi sie troche grzeja, ale zeby byly gorace, to nie. Maszynka 8 zwojowa


tattoo Dołączył: 18 Sty 2008
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomość
Post juri21 Posty: 4
Wysłany: Pią Sty 02, 2009 11:47 pm
Odpowiedz z cytatem

[quote="Opu"]witam odrazu powiem ze ucze sie dopiero.. oczywiscie na sobie samym Wink robie to wszystko maszynka samoróba tle ze urzywam orginanych igieł i tuszu do tego... problem polega na tym ze zrobil mi sie leki strupek i po jego odpadnieciu tusz nie jest czarny tylko szary ? w niektórych czarny a w niekturych wogele sa puste miejsca....staralem sie robic jak najpłycej... moze to kwestia złego lutpowania? wkazdym badz razie cos zjebalem tylko gdzie ? co najleprze wczesniej mi wychodzilo wmiare nie bylo problemu a teraz nagle cos nie wypalilo... moge wyslac zdjecie zaraz po dziaraniu i aktualne jesli ma pomuc...[/quote]


moze to troche nie a któalna odpowiedz ale moze sie przydac dla innych z tym problemem...
Tez uzywam samoróbki z orginalnymi kolkami i tez miałem ten problem. Za mocno orasz skóre kolego... wypełniaj raz a dokładnie, nie kroj skóry przejerzdzajac kilka razy po tym samym miejscu i nie wbijaj za głeboko kolki. A i jesli jako kącówki używasz "grotu" od wkładu to radze to zmienic bo po kilku biciach kolka jest juz tepa( sa tam takie małe zasdziory o które sie tepi ) osobiscie uzywam kacówek od zapalniczek idealnie pasuja... pokabinuj
pzdr Idea

juri21 Dołączył: 02 Sty 2009 Skąd: z nienacka;)
_________________
"kazdy problem jest ukryta szansą"

tatuuje od roku... niestety samoróba;(
-- SPAM --nasza-klasa.pl/profile/14488784/gallery/28
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomość
Post saisiro Posty: 4
Wysłany: Sob Kwi 11, 2009 2:19 am
Odpowiedz z cytatem

tragedia kup sprzet ku.wa to na cale zycia lepsze robia w puszce

saisiro Dołączył: 30 Mar 2009
Ogląda profil użytkownikaWyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:
   
Napisz nowy temat Odpowiedz do tematu
Forum FORUM TATTOO Strona Główna » Doświadczenia i problemy tatuatorów.

 Skocz do:   

Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



BLOG O TATUAŻU | ALARMY i MONONITORING - GRYFÓW ŚLĄSKI MIRSK LWÓWEK LUBAŃ ŚWIERADÓW ZDRÓJ | 




P.o.w.e.r.e.d b.y p.h.p.B.B
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)